www.Job3000.cz

přidat do oblíbených nastavit jako výchozí stránku GDPR, Prohlášení ochrany osobních údajů
Personální reklama

44% absolventů VŠ chce podnikat

25.05.2009

Výsledky průzkumu ukázaly, že i menší firmy si mohou dovolit vysokoškolsky vzdělané zaměstnance, protože je mohou lákat i na zajímavou pracovní náplň.
Po vysoké škole chce 46 % studentů začít s podnikáním. Podle vlastních vyjádřením jim v tom však může zabránit nedostatek finančních prostředků a zkušeností. Třetina z nich má již dokonce připraven podnikatelský záměr, nejčastěji ve službách, on-line obchodování, informačních technologiích, maloobchodu nebo gastronomii.

Podle studentů je pro ně v práci nejdůležitější její náplň. Uvedlo to 44 % studentů. Výše platu je nejdůležitější pro 22 % studentů, 14 % zajímá hlavně pracovní prostředí a firemní kultura. Možnosti dalšího profesního růstu uvedlo jako nejdůležitější kritérium 11 % studentů.

Při zahájení podnikání by 21 % studentů ocenilo pomoc při zajišťování finančních prostředků, 20 % odbornou pomoc, 19 % by chtělo poradit se záležitostmi týkajícími se práva, daní či účetnictví a 17 % by podle jejich vyjádření pomohly konzultace k projektu a mentoring.

zdroj:
http://www.inovace.cz/aktualne/temer-polovina-absolventu-vs-ma-chut-podnikat-1/