www.Job3000.cz

přidat do oblíbených nastavit jako výchozí stránku GDPR, Prohlášení ochrany osobních údajů
Personální reklama

Bojíte se ztráty zaměstnání? Řekneme Vám jak ho najdete do týdne.

29.09.2012

Na personálním a inzertním serveru www.Job3000.cz v březnu a dubnu 2012 proběhla anketa. Jak dlouho Vám v průměru trvá/trvalo najít nové zaměstnání?
Stejnou anketu jsme prováděli v roce 2006. Z ankety z roku 2006 vychází, že 16 lidí ze 100 našlo práci okamžitě a pak postupně v průběhu 6 měsíců našlo celkem práci necelých 70 procent. Do konce roku pak našlo novou práci přes 90 procent lidí.
Na rozdíl od roku 2006 v roce 2012 našlo práci ihned 24 lidí ze 100 což je více než v roce 2006. Pak je úspěšnost hledání nové práce oproti roku 2006 horší. Což ukazuje graf, kdy aktuální rok 2012 má stále 2-15 procent propad. To znamená že 2-15 lidem se nepovede najít práci, tak jako před krizí. V průběhu roku se situace skoro srovná, ale najít práci do roka se opět propadá.

Srovnáme-li obě ankety, tak chcete-li změnit práci musíte mít správné kontakty. Před změnou zaměstnání zkuste rozhodit sítě přes rodinu, tetičky, strýce, bratrance, spolužáky, sousedy, dodavatele, a odběratele. Jinak se Vám bude hledat práce výrazněji obtížně a je předpoklad, když práci nenajdete do roku, tak se to spíše povede až po roce. Každý pátý zájemce hledá práci více jak rok. Prostě se zázrakem nalezení práce jen tak nepočítejte.

Informace pro redakce
Server Job3000.cz od roku 2004 poskytuje zájemcům o práci nejen možnost zveřejnění životopisu
nebo inzerátu, ale také nabízí vyhledávání v nabídkách a upozorňování o vhodných nabídkách
zasíláním oznámení do emailové schránky. Firemním klientům umožňuje zveřejnění 3 druhů
inzerátů včetně stanovení priorit, vyhledávání mezi případnými zájemci a také zasílání nabídek
vhodným zájemcům na email, čímž se zrychluje celý proces obsazení pracovního místa. Ceny jsou
přizpůsobeny možnostem zejména menších firem. Registrovaní zájemci si také mohou zdarma
objednat elektronický měsíčník, který obsahuje aktuální pracovní nabídky členěné regionálně i dle
oborů.

Klíčová slova: jsem bez práce, práce v německu, práce v rakousku, práce v anglii, personální agentury praha, jak hledat práci, práce pro absolventy, práce pro studenty, práce na částečný úvazek, pracovní agentury praha, jak si najít práci.